Menu

maczugą w ...

przemyślenia własne

Demokratyczny Uroburos

obsmarowaczka66

Trochę mnie nie było, bo zajęłam się walką o normalność. Mnie "dobra zmiana" dala już w kość . Ale nie o tym chciałam . Dziś stajemy przed wyborem nie jaka będzie Polska, tylko czy w ogóle będzie . Polityka miłościwie panujących zmierza do tego by nas wyrzucono z UE . Pewnie po co nam jakaś tam Unia co tylko chce czegoś od nas . Położenia geograficznego niestety nie zmienimy, nie jesteśmy "samotną wyspą" a wyspą wolności to już na pewno nie . Opozycja parlamentarna została sprowadzona do ... no właśnie do czego? Niedługo obchodzimy 550- lecie polskiego parlamentaryzmu , będą wielkie obchody na Zamku, ale nie wiem czy jest jeszcze co świętować . 

Opozycja tzw. uliczna to dziesiątki grupek, które nie wiedzieć czemu dzielą się myśląc,, że przez to zyskają poparcie . Teraz trwa walka o SN, ostatni przyczółek demokracji, ostatni łącznik NAS ze światem demokratycznym . A co robimy MY - "jasna strona mocy" ? Otóż strona demokratyczna zjada się nawzajem . Obelga i brak zrozumienia ze strony pisowca to norma / Ale i po naszej stronie to się zdarza . Nie wiedzieć czemu traktujemy POLSKĘ jak piaskownicę, do której wszyscy sikają, a nikt nie chce sprzątać . Nie umiemy wyznaczyć celu, tylko walimy się łopatkami po głowie i przekrzykujemy czyja racja "najmojsza" . Nie pisałam bo swoją "twórczość przeniosłam na fejsa . Ale to co tam czytam przyprawia mnie o ból głowy . Czasem mam ochotę zakopać się wraz z kotem w jakiejś dziurze i przetrwać ten najazd Hunów na nasz kraj . I tak są Obywatele RP, który kierują się etosem i co chwilę ogłaszają niebywałe zwycięstwo . Ato Krakowskie Przedmieście odbite z rąk Kaczyńskiego ( choć sam Kaczyński 2 lata temu powiedział ile tych "miesiączek" będzie ) . Obywatele mają tą wadę, że mówią językiem niekoniecznie zrozumiałym dla przeciętnego zjadacza kanapek . Jest OSA co to miała jednoczyć, ale jakoś takoś poobrażała się sama na siebie . Jest Strajk Kobiet, który walczy o prawa KOBIET, tym samym zapominając, ze kobieta też człowiek .Jest Odnowa, KOD, Wolny Balkon, ORD  i 1500 grup na fejsie wzajemnie się zwalczających . Jesteśmy społeczeństwem i tak podzielonym, że chyba nie trzeba nam podziałów . Nawalanka na PO i Nowoczesną też jest bez sensu . A wszystkim biorącym się za łby przypominam, że arytmetyka jest nieubłagana . Jeśli przed wyborami natworzy  się  50 partii i każda dostanie 1 % to premie zgarnie PIS i wtedy wysmaży nam nową nieśmiganą KONSTYTUCJĘ, która zagwarantuje nam wolności i swobody obywatelskie podobnie jak w Turcji , Teraz w obecnej sytuacji powinien przyświecać nam jeden cel - odsunięcie PIS od władzy i jak mawia zaprzyjaźniony Maciej, potem przyjdzie czas by brać  się za łby . 

Do przemyślenia 

Na prowincji w dzień targowy takie słyszy się rozmowy

obsmarowaczka66

„Suweren” dostał maczugę do okładania innego suwerena. Maczugę tą przekazał mu miłościwie panujący rząd . W środę od rana rząd i jego ministrowie przedstawili „audyt”, tak dla mnie w cudzysłowie bo nijak to się miało do tego co zobaczyliśmy . Po kolei ministrowie przedstawiali katastrofalny stan resortów, oczywiście już wszystko zdążyli naprawić, bo nic nie robią od rana do nocy tylko jak te pszczółki pracują , by kraj rósł w siłę, a ludziom żyło się dostatniej – znamy to prawda? Padały określenia gdzie najczęściej stosowano zwroty- „karygodnie, niedopuszczalne , tsunami , arogancja , kolesiostwo, marnotrawstwo” wszystko to nie bardzo podparte faktami. I tak „złoty mercedes” okazuje się wcale nie złoty i wcale nie najnowszy, ale jak p. Kempa stwierdziła - „ale mercedes” . Poczułam się od razu gorzej – nasza spółka tzn jej prezes też jeździ mercedesem wprawdzie wart jest tylko 7 tys, ale jak mawia p. Kempa - „ale mercedes”. No tak prezesi spółek powinni jeździć środkami komunikacji miejskiej, albo chodzić pieszo . Po tym pseudo audycie „suweren” na prowincji chodzi dumny jak stado pawi . Zewsząd słychać jak to wiedzieli, że kradną, że wykorzystują naród, że dbają tylko o siebie i taśmy prawdy to jest to co trzeba przypominać.

„Suweren” jest też zajęty liczeniem pieniędzy z 500+ i teraz to on se pożyję, nie ma znaczenia,że bardzo szybko odda z nawiązką . Ważne tu i teraz . Czym jeszcze „suweren” okłada innego „suwerena” ? Otóż nastąpiło dziwne zjawisko – praca przestaje być opłacalna przy określonej liczbie dzieci. Teraz „suweren” nabija się z tych inaczej myślących, a właściwie odpowiedzialnych za swoje życie . Tak , Ty masz firmę i czasem masz 1.000 zł, a ja bez wysiłku mam 2.000, no ale Ty masz córkę na studiach, a moje dzieci nie chcą się uczyć . No to też wina Tuska . Nie ważne co się powie na temat tego jak nasze miasto się rozwinęło , a po co nam basen , orlik, kino3D , biblioteka, sygnalizacja świetlna itp. podobne rzeczy, które dla tych mieszkających w dużych miastach są na porządku dziennym . No cywilizacja dotarła i na prowincję, tylko nikt nie pomyślał jak tą prowincję zachęcić do korzystania z tej cywilizacji . Tak moi drodzy broniący TK, na prowincji to WSZYSTKIM zwisa, tu liczy się tylko zasobność portfela i możliwość „dokopania” . Ot, taki mały rewanż – miałeś/miałaś dobrze przez minione 20 lat , teraz kolej na NAS . I następuje już i tu na prowincji „karuzela” stanowisk . Zwalnia się na potęgę i przyjmuje „swoich”, nieważne czy ma kwalifikacje – ważna legitymacja partyjna . Tutaj „suweren” nie widzi kolesiostwa ?

Czego jeszcze dowiedziałam się z audytu- MSZ nie umie puszczać bączka, wojsko nie miało szans nas obronić , wszystkich podsłuchiwano ( jakby teraz tego nie robiono) . Jednym słowem POLSKA W RUINIE . Tak, wróciło jakże dobrze znane hasełko, tak łatwo się to mówi, gorzej z udowodnieniem tej tezy. Ale dla „suwerena” to nie ma znaczenia – to co mówi rząd to czysta prawda i tego „suweren” broni jak niepodległości . Czemu tak się dzieje ? W Polsce po 89 roku istnieje pewna grupa ludzi, którym nie odpowiada demokracja , przemiany gospodarcze . Oni tęsknią za silnym państwem , rządzonym silną ręką , karzącą . Taki PRL- BIS . Co PIS-owi się udało- wziął pod swoje skrzydła tych „wszystkich” wykluczonych , czujących się źle w swoim „domu” On słucha i notuje , czego Ci Narodzie trzeba , a potem to wprowadza , dewastuje przy tym wszystkie fundamenty państwa liberalno-demokratycznego, ale to prowincji nie obchodzi . Może teraz w sądzie rejonowym będzie lepszy sędzia , może kierownik w jakiejś spółce skarbu państwa to będzie mój kumpel i ustawi mnie na lata . Tak takimi problemami żyje suweren na prowincji , tu KOD i inne wynalazki nie są potrzebne . Tu sami rozliczymy „tłuste koty” zastępując je „chudymi kotami” , które za kilka lat też pójdą do wymiany . „Suweren” tak ja rząd patrzy tylko na tu i teraz , rating ? A kogo to obchodzi to sprawa jakaś sci-fi . Dopóki nie zrobimy coś by pokazać temu „suwerenowi” , że POLSKA to nasz wspólny dom i powinniśmy go RAZEM urządzać, dopóty PIS będzie rządził .

Do przemyślenia

 

 

Jak "Prymus" został "chuliganem" Europy

obsmarowaczka66

Dzisiejszy dzień jest bardzo smutny , po raz pierwszy Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie Polski . Z państwa , które było stawiane za wzór staliśmy się kłopotem Europy . Jeszcze mamy chwilkę , ale drzwi , które były szeroko otwarte coraz bardziej się zamykają . Tak wygląda „dobra zmiana” wg PIS . Nie mam już siły tego wszystkiego komentować , większość moich znajomych myślących , używających mózgu na co dzień , też ma już dość . Z „prymusa siedzącego w pierwszej ławce stanęliśmy w ogonie Europy . Patrząc na to co się w naszym pięknym kraju wyprawia czuję się tu coraz bardziej obco . Ludzie , których znam doskonale , mieszkam w tym mieście od urodzenia , ba nawet na tej samej ulicy i w tym samym mieszkaniu , sąsiedzie też za bardzo się nie zmienili , ale coraz mniej ich poznaje . Jedni są zamknięci w sobie przemykają chyłkiem z głową nisko spuszczoną , to Ci którym „dobra zmiana” dała w kość . A to zamknęli zakład , bo niby nie rentowny ( potem się okazuje , że zakład był dzierżawiony , a właściciel to zwolennik PIS-u i niekoniecznie zgadzał się z przedsiębiorcą , umowa rozwiązana , przyjdzie kto inny ze swoimi ludźmi , a to inna firma traci kontrakt bo też nie podobają się komuś poglądy polityczne ) . Każda krytyka miłościwie panujących spotyka się już z małymi konsekwencjami . Są też tacy , którzy się cieszą , dostaną wymarzone 500 i może jakoś uda im się podlizać tym z PIS i słoik konfitur dostaną .Ci nic nie krytykują , o przepraszam krytykują PO .Przypomina mi to czasy na szczęście minione . Teraz patrząc na obsadę w spółkach Skarbu Państwa widać co jest ważne czy fachowość czy stara zasada BMW ( bierny , mierny , wierny ) . Wyrok z 9 marca dalej nie opublikowany , oficjele z UE przyjechali , pojechali , a złotouści dalej swoje . Z. Ziobro straszy prokuratorów , odwołuje tych , którzy zajmują się nie tym czym jego zdaniem powinni . Wydawnictwa prawnicze same publikują wyrok, Antoni tworzy OT do ochrony rządu , a PAD wzywa do przebaczenia, Jarozbaw do ukarania . P. Lichocka w przypływie emocji , sadza  D. Tuska na „krześle elektrycznym” . Media to jedna wielka tuba rządowa . PIS nie ustępuje nawet na milimetr – wybiera następnego sędziego do TK , powstaną pomniki skwery, bulwary . Czy jeszcze kogoś dziwi , że PE zrobił to co zrobił ? Pod KPRM od 4 tygodni głoduje człowiek , z kartą opozycyjną , który nic nie dostał w prezencie za to , że walczył w latach 80 .Wspiera go mała grupka ludzi czujących , ze to już czas , że to ZNOWU czas by twardo i głośno powiedzieć NIE. Pani premier swoich gości wpuszcza od tyłu , widok miasteczka namiotowego burzy „dobrą zmianę”, ale oficjele widzieli , nie mówią o tym bo to temat niewygodny . PIS jednego nie rozumie , nikt nie musi donosić na Polskę , teraz w dobie internetu wszystkie wiadomości są przekazywane bardzo szybko i nie ma problemu nikt kto chce się dowiedzieć co się dzieje w kraju nad Wisłą . Do Unii i jej przedstawicieli czy to z Parlamentu czy Komisji płyną listy nie zawsze grzeczne . Nasza dyplomacja leży .Jak mawia mój kolega - „wstając z kolan padliśmy na pysk w brudne błoto”

Dzisiejsza rezolucja stawia nie POLSKĘ , ale Polski rząd w bardzo złym świetle , skoro UE musi zabrać głos by wskazać jak rządzić zgodnie z prawem i obowiązującą Konstytucją .

REZOLUCJA

Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie sytuacji w Polsce (2015/3031(RSP) Parlament Europejski,

- uwzględniając Traktaty Unii Europejskiej, a zwłaszcza art. 2, 3, 4 i 6 Traktatu o Unii Europejskiej (TUE),

- uwzględniając komunikat Komisji z dnia 19 marca 2014 r. pt. "Nowe ramy UE na rzecz umocnienia praworządności" (COM(2014)0158),

- uwzględniając Kartę praw podstawowych Unii Europejskiej,

- uwzględniając europejską konwencję praw człowieka (EKPC),

- uwzględniając debatę plenarną, która miała miejsce w Parlamencie w dniu 19 stycznia 2016 r., w sprawie sytuacji w Polsce,

- uwzględniając opinię Komisji Weneckiej z dnia 12 marca 2016 r. dotyczącą przyjętej w dniu 22 grudnia 2015 r. nowelizacji polskiej Ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym,

- uwzględniając art. 123 ust. 2 Regulaminu,

A. mając na uwadze, że poszanowanie praworządności, demokracji, praw człowieka, podstawowych swobód i wartości oraz zasad zapisanych w Traktatach UE i w międzynarodowych instrumentach w dziedzinie praw człowieka stanowi zobowiązanie spoczywające na Unii i jej państwach członkowskich, którego należy przestrzegać;

B. mając na uwadze, że - w rozumieniu art. 2 TUE - UE opiera się na poszanowaniu godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego i praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości, wartości wspólnych dla wszystkich państw członkowskich, których musi przestrzegać UE, jak i każde państwo członkowskie we wszystkich podejmowanych działaniach;

C. mając na uwadze, że - zgodnie z art. 4 ust. 2 TUE - UE musi szanować równość państw członkowskich wobec Traktatów, jak również tożsamość narodową tych państw;

D. mając na uwadze, że zgodnie z art. 4 ust. 3 TUE i zgodnie z zasadą lojalnej współpracy Unia i państwa członkowskie wzajemnie się szanują i udzielają sobie wzajemnego wsparcia w wykonywaniu zadań wynikających z Traktatów;

E. mając na uwadze, że zgodnie z art. 17 TUE Komisja musi czuwać, aby Traktaty te były przestrzegane;

F. mając na uwadze, że praworządność jest podstawą demokracji i jedną z fundamentalnych zasad UE, funkcjonującą na zasadzie domniemania wzajemnego zaufania, że państwa członkowskie przestrzegają zasad demokracji, rządów prawa i praw podstawowych zapisanych w Karcie praw podstawowych Unii Europejskiej i EKPC;

G. mając na uwadze, że skuteczny, niezależny i bezstronny system sądowy ma zasadnicze znaczenie dla praworządności i zapewnienia obywatelom Europy ochrony praw podstawowych i wolności obywatelskich;

H. mając na uwadze, że Trybunał Konstytucyjny został powołany jako jeden z kluczowych elementów systemu kontroli i równowagi demokracji konstytucyjnej i rządów prawa w Polsce;

I. mając na uwadze, że niedawne wydarzenia w Polsce, szczególnie spór polityczny i prawny dotyczący składu Trybunału Konstytucyjnego i nowych zasad jego funkcjonowania (który dotyczy między innymi kwestii rozpatrywania spraw i ich kolejności, podniesienia kworum i większości niezbędnej do podejmowania przez Trybunał decyzji) wzbudziły obawy co do zdolności Trybunału Konstytucyjnego do pełnienia przypisanej mu roli strażnika konstytucji i gwarantowania poszanowania praworządności;

J. mając na uwadze, że Komisja Wenecka wyraźnie stwierdziła, iż Trybunał Konstytucyjny nie może pełnić swej roli gwaranta prymatu Konstytucji w Polsce z uwagi na fakt, że wyrok Trybunału z dnia 9 marca 2016 r. nie został opublikowany i nie może w związku z tym wejść w życie, co podważa praworządność; mając na uwadze, że Komisja Wenecka ostrzegła, iż paraliż Trybunału zagrozi demokracji, prawom człowieka i praworządności;

K. mając na uwadze, że działania polskiego rządu i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wobec Trybunału Konstytucyjnego stanowią zagrożenie dla demokracji konstytucyjnej;

L. mając na uwadze, że po debacie orientacyjnej z dnia 13 stycznia 2016 r. Komisja postanowiła rozpocząć zorganizowany dialog w zakresie ramowej procedury oceny państwa prawnego i wysłała pismo do polskiego rządu w celu uzyskania wyjaśnienia odnośnie do sytuacji panującej w Polsce;

M. mając na uwadze, że Komisja, jako strażniczka Traktatów, zbierze teraz i zbada wszystkie istotne informacje oraz oceni, czy są wyraźne przesłanki istnienia systemowego zagrożenia praworządności;

N. mając na uwadze, że ramowa procedura oceny państwa prawnego ma na celu przeciwdziałanie zagrożeniom dla praworządności, które mają charakter systemowy, zwłaszcza w sytuacjach, których nie można skutecznie rozwiązać za pomocą postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, oraz w przypadku gdy gwarancje praworządności istniejące na poziomie krajowym nie są już w stanie skutecznie neutralizować tych zagrożeń;

O. mając na uwadze, że obowiązująca obecnie Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, przyjęta w 1997 r., gwarantuje rozdział władz, pluralizm polityczny, wolność prasy i słowa oraz prawo do informacji;

P. mając na uwadze, że oprócz kryzysu konstytucyjnego także inne kwestie powodują poważne zaniepokojenie Parlamentu Europejskiego, o ile mogą stanowić naruszenie prawa europejskiego i praw podstawowych, w tym praw kobiet; mając na uwadze, że takie posunięcia polskiego rządu muszą być bacznie obserwowane przez instytucje europejskie;

1. uważa, że kluczowe znaczenie ma zapewnienie pełnego poszanowania wspólnych wartości europejskich zapisanych w art. 2 TUE;

2. uważa, że wszystkie państwa członkowskie muszą w pełni przestrzegać prawa UE w praktyce legislacyjnej i administracyjnej oraz że wszelkie ustawodawstwo, w tym prawo pierwotne wszystkich państw członkowskich i kandydatów do członkostwa, musi odzwierciedlać podstawowe wartości europejskie, w szczególności zasady demokracji, praworządność oraz prawa podstawowe, i być z nimi zgodne;

3. jest poważnie zaniepokojony, że faktyczny paraliż Trybunału Konstytucyjnego w Polsce zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności;

4. wzywa polski rząd do przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016 r. oraz do wykonania orzeczeń z dnia 3 i z dnia 9 grudnia 2015 r.;

5. wzywa polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej; podziela opinię Komisji Weneckiej, że polska Konstytucja oraz normy i standardy europejskie i międzynarodowe wymagają, aby orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane;

6. z zadowoleniem przyjmuje niedawną wizytę w Polsce wiceprzewodniczącego Komisji F. Timmermansa oraz jego oświadczenie wygłoszone na posiedzeniu Komisji w dniu 6 kwietnia 2016 r. w sprawie rozpoczęcia dialogu, aby znaleźć wyjście z obecnej sytuacji, w oparciu o pełne poszanowanie ram konstytucyjnych, co oznacza publikację i wykonanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego; podziela obawy wiceprzewodniczącego Komisji dotyczące możliwości pojawienia się dwóch równoległych systemów prawnych, co doprowadziłoby do stanu niepewności prawa;

7. popiera decyzję Komisji w sprawie rozpoczęcia zorganizowanego dialogu w zakresie ramowej procedury oceny państwa prawnego, który powinien wyjaśnić, czy w Polsce istnieje systemowe zagrożenie dla wartości demokratycznych i praworządności; z zadowoleniem przyjmuje zapewnienie Komisji, że dialog z polskimi władzami będzie prowadzony w sposób bezstronny, w oparciu o fakty i w duchu współpracy, oraz wzywa Komisję, aby - o ile polski rząd nie wdroży zaleceń Komisji Weneckiej w ramach zorganizowanego dialogu - uruchomiła drugi etap procedury oceny państwa prawnego, polegający na wydaniu "zalecenia w sprawie praworządności" i zaoferowaniu Polsce wsparcia w opracowaniu rozwiązań wzmacniających praworządność;

8. podkreśla niemniej jednak, że przy podejmowaniu wszelkich kroków konieczne jest respektowanie uprawnień UE i jej państw członkowskich, określonych w Traktatach i wynikających z zasady pomocniczości;

9. wzywa Komisję do regularnego i dokładnego informowania Parlamentu o jej ocenach, dokonanych postępach i podjętych działaniach;

10. wyraża nadzieję, że zorganizowany dialog między polskim rządem i Komisją sprawi, że polski rząd zmieni także inne podjęte przez siebie decyzje, które wzbudziły obawy co do ich prawomocności i potencjalnego wpływu na podstawowe prawa;

11. oczekuje, że Komisja będzie jednakowo monitorować wszystkie państwa członkowskie pod kątem przestrzegania zasad demokracji, praworządności i praw podstawowych, a zatem unikać podwójnych standardów, oraz że będzie składać sprawozdania Parlamentowi;
Do przemyślenia
12. zobowiązuje swojego przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Radzie, Komisji, rządom i parlamentom państw członkowskich oraz Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 

Co by było gdyby ...

obsmarowaczka66

Bubel prawny, który zmasakrowała Komisja Wenecka utworzony przez spółkę partnerską Piotrowicz & Pawłowicz nadaje się do kosza .
Ale wyobraźmy sobie , że ta spółka pisze ustawę mówiąca , że TK ma prawo do posiedzeń raz na 10 lat 29 lutego ? Albo ,że w skład TK wchodzi 100 szympansów , co wtedy ma zrobić TK ? Rozpatrywać zgodnie z ustawą czy Konstytucją ? Prezes Trybunału nazwany przez posła Brudzińskiego Ajatollahem zrobił to co mógł zrobić w tej sytuacji .
Jak wszyscy wiemy „prezydent” nie wykonał wyroku TK z 9 grudnia – ma zaprzysiąc 3 LEGALNIE wybranych sędziów . Niestety mimo nawoływań całego demokratycznego świata tego nie wykonał . TK w wyroku z grudnia zmasakrował ustawę PIS . No to co PIS zrobił – spółka partnerska P&P wymyśliła jeszcze większą bzdurę . TK ma orzekać wg kolejności wpływów spraw . Hm , TK musi sam decydować co jest w pierwszej kolejności NAJWAŻNIEJSZE dla PAŃSTWA PRAWA , porównajmy TK do „ostrego dyżuru” , siedzi sobie pan z katarem w poczekalni i czeka na swoją kolej , przywożą 5 osób z wypadku , krew się leje , zagrożenie życia i co robi „lekarz” ? Przyjmuje wg kolejności pana z katarem , tamci niech czekają ! Tak samo jest z TK . TK bardzo łatwo zarzucić wnioskami , a potem uchwalać ustawy skazane na niekonstytucyjność . Tamte zostaną rozpatrzone za 5 , a może i 10 lat a co niech czekają obywatele . Nie mam siły już słuchać , że to wszystko wina PO ! Nie przypominam sobie by Platforma nie wydrukowała jakiegoś orzeczenia , choć nie wiem jak była im w niesmak . Teraz najwybitniejszy prawnik IV RP Beata Kempa nie robi tego . Mało tego zanim TK się zebrał to złotouści z PIS stwierdzili , ze to tylko spotkanie sędziów przy kawie i ciasteczkach . Sam naczelny Prokurator Ziobro- Zagadka bardzo dobrze się zabezpieczył prosząc o odroczenie ROZPRAWY TK . Fakt Prezes Rzepliński się nie ugiął i posiedzenie się odbyło . Wyrok zapadł CAŁA ustawa niekonstytucyjna ! Wprawdzie dwie „nowe twarze” w TK ( jedna prosto z ław poselskich ) miały zdania odrębne , ale pies im mordę lizał . TK wydał wyrok – a miłościwie panujący prześcigają się w wymyślaniach określeń – opinia , komunikat , stanowisko części sędziów itp. wynalazki . Pod KPRM koczuje partia „Razem” wyświetlając na budynku wyrok TK . PIS , a raczej Jarozbaw ślepy i głuchy . Trybunał sparaliżowany – cel osiągnięty . Popuśćmy dalej wodze fantazji . Spółka P&P jak widać ma dar do tworzenia prawa na swoich zasadach zgodnie z instrukcjami Prezesa .
Przykładowe ustawy:
-wprowadzenie podatku na rzecz Ojca Dyrektora 25% od dochodu
-kwota wolna od podatku bankowego to 500 zł reszta środków opodatkowana podatkiem w wysokości 80%
-wprowadzenie podatków na rzecz budowy pomników smoleńskich – 15 %
-nakaz wynagradzania w podwójnej wysokości członków PIS
-wprowadzenie kartek na artykuły różne dla „gorszego sortu”
-oznaczenie każdego obywatela jakiej jest kategorii
I pewnie wiele innych durnych pomysłów mają w głowie członkowie PIS . Co wtedy możemy zrobić – NIC . Trybunał zanim rozpatrzy te ustawy minie 5 lat , albo i więcej . Dlatego tak ważne jest dla nas by obronić TK . Ważne dla PIS jest by obalić TK . Kto wygra tę „wojnę” ?

Do przemyślenia

© maczugą w ...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci